,,TREJŲ METŲ AMŽIAUS VAIKŲ KRIZĖ IR KAIP Į JĄ TEISINGAI REAGUOTI“

2017 m. gruodžio mėnesį Švietimo ir mokslo ministeriją finansavo psichologo paslaugas mūsų mokykloje. Vyresniųjų grupių tėveliai tikrai pastebėjo psichologą, su kai kuriais vaikais, jų tėveliais vyko pokalbiai, paieška būdų, kaip išspręsti vieną ar kitą vaiko elgesio problemą. Mokyklos administracija labai džiaugėsi šia galimybe, turėti psichologinę pagalbą vietoje. Tačiau gruodžio mėnuo buvo labai trumpas, nes kai gavome finansavimą psichologinei pagalbai, visi mes jau gyvenome šventinėmis nuotaikomis, laukėme pačių gražiausių metų švenčių, Šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų.

Antanas Grigas, psichologas, kuris teikė psichologinę pagalbą mūsų darželio vaikams suprato šitą situaciją, todėl dar beveik visą sausio mėnesį jis lankėsi mūsų darželyje, kalbėjosi su vaikais, stebėjo jų elgesį ir teikė rekomendacijas tėvams. Sausio 23 d. įvykęs seminaras auklėtojoms, tarsi baigiamasis bendradarbiavimo akordas. A. Grigas organizavo seminarą, kurio tema „Trejų metų amžiaus vaikų krizė ir kaip į ją teisingai reaguoti“.

Seminaro metu darbuotojams buvo pristatyta trejų metų amžiaus vaikų išgyvenama krizė, jos teoriniai įvairių psichologijos krypčių aiškinimai, kaip ją atskirti nuo paprasto neklausymo ir kas skatina vaiką protestuoti bei ožiuotis. Darželio auklėtojos buvo supažindintos su šios krizės pasireiškimo požymiais ir galimomis prevencijos priemonėmis, kaip sušvelninti neišvengiamo vaiko vystymosi etapo pasireiškimą ir kaip teisingiausiai reaguoti prasidėjus vaiko ,,ožiavimuisi“. Smulkiau panagrinėti vaiko isterinių priešinimųsi pasireiškimo atvejai viešoje vietoje.

Tai, kad po paskaitos auklėtojos turėjo daug klausimų pranešėjui, rodo, kad gvildenama tema aktuali ir auklėtojoms labai svarbi.

Ačiū ponui Antanui už laiką praleistą mūsų darželyje, už pagalbą, kurią per šį trumpą laiką jis suteikė. Visai neseniai mus pasiekė gera žinia, kad psichologo paslaugos mokykloje gali būti tęsiamos, nes projektas teigiamai įvertintas ir pasiteisino. Žadama, kad mokykloje psichologas atsiras vasario arba kovo mėnesiais.

Tėveliai, kurie manote, kad jūs tikrai turėtumėte susitikti su psichologu ir gauti jo patarimus, kviečiame jau dabar užsukti pas direktorę Eleną Čekienę ir aptarti šį klausimą.

 


Grįžti atgal »
MIR.LT   © 2019