Lietuvos mažųjų žaidynės 2018

Balandžio 28 dieną Visagino vaikų lopšelio-darželio „Auksinis raktelis“ „Žvirbliukų“ grupės vaikų juokas klegėjo Panevėžyje vykusiame „Lietuvos mažųjų žaidynių“ finaliniame renginyje, kurį organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA), kurios nariu yra mūsų mokykla. Čia smagiai laiką leido ir rungtis išbandė iš viso 26 vaikų komandos iš Šiaulių, Panevėžio, Švenčionių, Kuršėnų, Rokiškio, Radviliškio, Anykščių ir kitų miestų. Iš viso šiais metais Lietuvos mažųjų žaidynėse dalyvavo per 10 tūkstančių vaikų. Mūsų mokyklos vaikai teisę dalyvauti finaliniame renginyje išsikovojo pirmiausia dalyvaudami varžybose darželyje, tada vykome į Švenčionėlius ir finalinis etapas jau čia – Panevėžyje.

Lietuvos mažųjų žaidynių pagrindas- įvairių smagių estafečių varžybos, kurios yra organizuojamos trimis etapais.

Estafetės yra sukuriamos ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų taip, kad būtų ugdomi įvairūs ikimokyklinio amžiaus vaikų fiziniai gebėjimai, tad „Lietuvos mažųjų žaidynėse“ svarbiausia yra taisyklingas vaikų fizinis ugdymas ir olimpinių vertybių, tokių kaip draugystė, džiaugsmas sportuojant, pagarba diegimas.

Finalinis renginys šiek tiek primena olimpines žaidynes- vyksta deglo įžiebimo ceremonija, komandų eisena, apdovanojimai, siekiama vaikus po truputį supažindinti su olimpinėmis tradicijomis. Mažųjų žaidynės – pats pirmasis tramplynas į olimpines žaidynes.

Jūratė Tamulevičienė

Grupės auklėtoja

 

 


Grįžti atgal »
MIR.LT   © 2019